למה כדאי לך ללמוד ספרדית?

16 סיבות ללמוד ספרדית

1. ספרדית היא שפה בינלאומית – השפה הרשמית בספרד, במרכז אמריקה וברוב מדינות דרום אמריקה, וגם בחלק ממדינות האיים הקריביים. ספרדית היא בכל מקום! היא השפה הרשמית של יותר מ-21 מדינות. ספרדית היא השפה ה-4 המדוברת בעולם, אחרי סינית מנדרינית, אנגלית והינדית. כמות דוברי הספרדית הולכת וגדלה, לכן זוהי בחירה חכמה ללמוד אותה.

2. פותחת לפניך אפשרויות תעסוקה – דרך מצוינת לחזק את קורות החיים שלך. שפה נוספת בקורות חיים מושך את עין המעסיק הפוטנציאלי הבא, ומי יודע? אולי זו הייתה הסיבה האמיתית לכך שנבחרת לתפקיד. כמו כן, אם הוספת ספרדית, רצוי שאתה באמת באמת יודע ספרדית, ולא משקר.

3. שפה שימושית מאוד בעסקים – לאור הכמות הגדולה של דוברי ספרדית בעולם. אם אתה מתכוון לעשות עסקים עם חברה ספרדית או לטינית או אם יש לך עובדים דוברי ספרדית, תוכל לחזק את יחסי העבודה. כשתרצה למכור לדובר ספרדית, אין מנוס אלא לדבר בשפתו.

4. בארה"ב כולם מדברים ספרדית – לא חייבים לדעת אנגלית מושלמת כדי להסתדר בארה"ב. ספרדית נלמדת בבתי-הספר, ואפילו נחשבת כשפה השנייה של המדינה. כמות התושבים ההיספאנים שם, היא עצומה, כך שאם אתה יודע ספרדית, סיכוי גדול שתסתדר, למרות שאתה לא בטוח באנגלית שלך.

5. שפה קלה ללמידה שניתן להתחיל לדבר במהירות. זוהי שפה לטינית, ניתן למצוא בה המון מילים זהות בכל שפה. כ-30% מאוצר המילים האנגלי, מקורו מאוצר המילים הלטיני. כך שתמיד תמצא מילים מוכרות. לדוגמה המילים הלועזיות בשפה העברית.

6. תרבות לטינית ספרדית עשירה – כל אחד מוצא את עצמו נתקל בסדרה או בטלנובלה או במוזיקה שאוהב, או בעקבות טיול, המניע אותו לדעת, להתעניין ולשלוט בשפה. כך הלמידה נעשית קלה יותר, החשיפה, ההתעניינות בתרבות, "הצלילה" לתוך העולם של דוברי ספרדית, תורמת לקליטת השפה בקלות יותר.

7. מונעת מחלות, כן כן! – מחקרים הראו ששימוש בשפה נוספת מפחית את הסיכויים לדמנציה, כולל אלצהיימר. המדענים שחקרו את הנושא, הגיעו למסקנה כי לדעת שתי שפות לפחות הגביר את היכולות המנטאליות של ילדים ומבוגרים. מחקרים נוספים חשפו כי ישנו שיפור משמעותי בזיכרון של הנחקרים הדו-לשוניים.

8. עושה אותך חכם יותר – למידת שפה משפרת את יכולת החשיבה שלך. בספרדית יש המון ביטויים ומילים שאין בעברית, ובכך אתה נאלץ לראות דברים בצורה אחרת. בנוסף לכך, למידת שפה שנייה מגרה את היצירתיות שבך.

9. רוצה מאהב/ת לטינית? – רוב דוברי ספרדית הינם בעלי "פלפל", אנשים עם שמחת חיים, מאושרים , אוהבי מוזיקה וריקודים, רואים את העולם בורוד ואת החיים באור חיובי, ובנוסף רומנטיים, אז מי לא ירצה לצידו/ה דובר/ת ספרדית? ללמוד ספרדית זו התחלה נהדרת למציאת בן/ת זוג דובר ספרדית. או שלהפך? (בן/ת זוג דובר ספרדית יסייע לך לקלוט את השפה בקלות רבה יותר)

10. אתה תמיד מעודכן – אין תקופה בשנה בלי שיר מקפיץ או משפט משיר מהשפה הלטינית שהופך להיות פופולארי. אז אם אתה רוצה להישאר מעודכן במה שקורה עכשיו, לדעת ספרדית יעזור לך להישאר בעניינים.

11. להרוויח חברות ארוכת שנים – לענות במפתיע לדובר ספרדית תשובה יותר ארוכה מ-bien, יפתיע אותו וימשוך אותך לשיחה עמוקה ומעניינת. כשאתה מראה לדובר ספרדית את המאמצים שעשית כדי לדבר בשפה שלו, תגובתו עשויה להיות מדהימה.

12. משנה לך את חווית הטיול – היכולת לתקשר עם התושבים המקומיים מאפשר לך להכיר מקרוב יותר את התרבות המקומית, מעצימה את חווית הנסיעה. דוברי ספרדית הם נחמדים מאוד, בעלי שמחת חיים יוצאת דופן, ואם אתה מדבר ספרדית יקבלו את פניך בדרך שלא היית חווה אם רק היית מדבר אנגלית. ברגע שתדבר ספרדית, תרגיש חלק מהמקום.

13. אבן דרך לשפות נוספות – לדעת ספרדית יסייע לך להבין שפות נוספות, כגון: איטלקית וצרפתית, בעלות מבנה תחבירי דומה מאוד. אפילו אנגלית – ספרדית היא שפה רומנטית, מקורה בלטינית העתיקה, בסיסן של הרבה שפות אחרות.

14. ספרדית היא השפה הכי קלה בעולם! – מבחינת פונטית, ספרדית היא כמעט מושלמת, "נכתבת כמו ששומעים".

15. לשם האתגר בלבד – כ-1/3 מהתלמידים שלי לומדים ספרדית כי פשוט אוהבים אתגרים. חלק מהאנשים אוהבים לפתור סודוקו, חלק לשחק פוקר, חלק לענות על שאלוני טריוויה, וחלק נהנים מלימוד שפות!

16. לימוד ספרדית זה ממש כייף!

Camila López

אולי יעניין אותך גם…
השיטה האמריקאית ללימוד ספרדית!

10 תחנות רדיו מומלצות לשמיעה בספרדית

30 דק' אימון שיחה טלפוני בספרדית עם קמילה לופז

10 עיתונים בספרדית מומלצים לקריאה‎

התחל ללמוד ספרדית חינם כאן!

מדבקות בספרדית לשליחה בוואטסאפ חינם